Gå till innehåll
Uppsala Ponnyklubb
Uppsala Ponnyklubb

Ny adress till Elevportalen

Ny uppdaterad version av Hippocrates from 3 april

Den 3 april lanserades den nya mobilanpassade versionen av Hippocrates Academy. Det visade sig att en del fick problem med inloggning/rensa sitt catchminne. Därför har nu portalen fått en ny adress. Alla våra medlemmar har fått info om detta via mejl samt att ni hittar inloggningslänken nedan. Vi har också på hemsidan under såväl rubriken Klubben som Ridskolan underrubriken Hippocrates där ni alltid hittar inloggningsmanual samt manualer för att anmäla till exvis klubbtävlingar, avboka lektioner, boka igenridning mm

Frågor besvaras via upk@uppsalaponnyklubb.se

Elevportal Hippocrates Länk till annan webbplats.Hippocrates

Publicerad: 2023-04-05

Senast uppdaterad: 2023-04-05

Författare: Gabriella Pernler

Sponsorer

Besöksadress

Vaksala-Lunda 33
754 73 Uppsala

Postadress

Vaksala-Lunda 33
754 73 Uppsala

Kontakta oss

018- 31 71 03
upk@uppsalaponnyklubb.se

Bankgiro
798-7365